EenBrabander
Well-Known Member
Jacob Graham wint de 500 mannen en rijdt als enige een 34'er. Oberbichler evenaart z'n Zwitserse record en Kilari verbreekt zijn onlangs verbeterde Indiase record.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Nota: This feature may not be available in some browsers.
Morrison heeft 1.09,41 op de klokken gezet in Calgary.
DQ omdat hij geen enkelbescherming droeg, wat bij nationale wedstrijden in Canada verplicht is.En heeft nu een DQ achter zijn naam.
Er komen wel meer stayers aan uit het grote land boven de USA, zoals Graeme Fish. Deze junior is een echte rasstayer. Hij reed op de 500 nog nooit onder de 39 seconden en op de 1500 heeft hij hetzelfde PR als Eric Heiden (!), maar hij reed dit weekend wel mooi 6:33. Daarmee haalde hij negen seconden van zijn PR af. Dat is erg bijzonder, want tot dit seizoen reed deze Canadees nog nooit onder de 7 minuten! Volgend jaar is hij ook nog junior, dat belooft nog wat.Zeker sinds het WK Afstanden ben ik enthousiast over Isabelle Weidemann. Ze reed op de 5km een nieuw persoonlijk record van 7.03,08. Zeker een nette tijd.
Opmerkelijk vind ik ook dat bij zo'n jong meisje na een eerste internationaal seizoen half maart de pijp nog niet leeg is. Dit was namelijk een PR met ruim 5 seconden. Ze is de eerste echte Canadese stayer sinds Clara Hughes.
wat me trouwens doet bedenken: is er al bekend op wat voor manier er bepaald wordt wie (welke landen) er mee mogen doen aan de olympische massastart? Maken onze exoten enige kans?
dan worden de tussensprints ineens een stuk interessanter24 deelnemers met een maximum van 2 per land. Kwalificatie vindt plaats via de Wereldbekerstand in het seizoen 17/18. Lastig voor de exoten, maar een paar keer een tussensprintje meepakken zou je al een heel eind kunnen brengen.
Ik wil de 10-kilometer-liefhebbers dit nieuwtje nog even mededelen: bij een wedstrijd op 19 maart op de buitengewoon trage baan van Örebro heeft Nils van der Poel een tien kilometer in 14:18.05 gereden. Dat is een verbetering van het baanrecord van bijna een hele minuut. Dat record stond op naam van de gestopte Johan Röjler, die afgelopen weekend toch voor het plezier nog even meereed en in een tijd van ietsje binnen de 16 minuten plek 3 meepakte. Dat deze baan echt enorm traag is, is te merken aan de baanrecords: de baanrecords bij de mannen zijn een stuk langzamer dan de baanrecords bij de vrouwen in Seoul. Dan is 14.18 nog niet eens zo slecht. Denis Yuskov reed dit seizoen nog niet zo snel op de 10 km![]()
hoe komen ze daar nou weer bij? :SMeest Vreemde Tweekamp Ooit, een 300m+10000m.