Deze week nemen snelschaatsers Bart Swings en Ferre Spruyt in Tsjeljabinsk (Rusland) deel aan de eerste wereldbekermanche van het seizoen. Ze hebben vier weken getraind in Duitsland. "We hebben zoveel mogelijk op het ijs gestaan", vertelt coach Jelle Spruyt.
Bart Swings en Ferre Spruyt gaan deze week aan de slag in de wereldbekermanche in Tsjeljabinsk in Rusland.
In de laatste weken hebben we vooral aan de snelheid gewerkt, waar de grootste achterstand ligt
"We zijn net terug van weer een stage in Inzell (in Beieren in Duitsland, red)", vertelt Jelle Spruyt aan Sporza.
"We gaan naar het buitenland, omdat er in België geen 400-meterbaan is. En omdat de jongens een achterstand hebben op het vlak van echt schaatsen."
"Daarom hebben we ervoor gekozen voor lange tijd naar een baan te gaan waar dat wél kan. En het ijs op de baan in Inzell is ook gewoon heel goed."
"De eerste vier weken in Inzell hebben we zoveel mogelijk op het ijs gestaan en vooral aan de techniek en basisconditie gewerkt. In de laatste weken hebben we vooral aan de snelheid gewerkt, waar de grootste achterstand ligt."
Bart Swings maakt voorlopig nog deel uit van de B-groep, maar verwacht wordt dat hij snel naar de A-groep, de beste 24 van de wereld, zal mogen. Coach Jelle Spruyt denkt er ook zo over.
"Vorig jaar was Swings al 17e op het WK", zegt hij. "Maar omdat je punten moet verdienen en hij maar aan één wedstrijd had deelgenomen, moet hij dit jaar weer in de B-groep beginnen."
"Ik veronderstel dat hij na deze race bij de top drie van de B-groep hoort en dan mag hij volgende week al naar de A-groep."
En Ferre, zijn broer? "Die heeft een redelijk goeie progressiemarge en schaatst 14 seconden achter Swings."