Henk Angenent uitgeloot voor Elfstedentocht LEEUWARDEN - Schaatser Henk Angenent is uitgeloot voor een eventuele Elfstedentocht deze winter. Dat heeft zijn vrouw, Sannah Angenent, vandaag gezegd. De winnaar van de laatste Elfstedentocht, in 1997, kreeg vorige week de brief met de teleurstellende mededeling, zegt zijn vrouw. Angenents vrouw geeft de hoop in ieder geval niet op. ,,Als er een tocht komt dit jaar, dan gaan we wel even het bestuur bellen om te vragen of hij toch mee kan doen.'' De Koninklijke Vereniging De Friesche Elf Steden kent 30.000 leden. Ongeveer de helft van die leden kan meedoen met een tocht. Een gedeelte van de leden is ieder jaar verzekerd van een rugnummer. De andere groep krijgt het ene jaar wel en het andere jaar geen ticket voor de tocht. (ANP) Dit kan toch niet waar zijn.. Henk mag toch altijd starten...
Als Henk Angenent niet zou mogen starten in de Elfstedentocht, is dat een regelrechte schande. Zo ga je niet met je prominenten om. Het lijkt mij dan ook uitermate onwaarschijnlijk dat men hem niet laat starten als de tocht er daadwerkelijk komt.
Tja, en dan te bedenken dat je prominenten als W.A. van Buuren toelaat tot zo'n tocht terwijl ie waarschijnlijk niet eens lid was...
Stond ook ergens in een interviewtje met iemand van de organisatie dat het nu eenmaal het systeem is op deze manier maar dat het bestuur gewoon gerechtigd is om uitzonderingen te maken. Daarbij noemde hij dat Angenent daar inderdaad best voor in aanmerking zou komen maar dat we vooral eerst eens moesten afwachten of het zover komt... Voor wie niet precies weet hoe de loting e.d. in elkaar zit. Locuta (Kirsten Verdel) schreef er hier een stukje over: http://blogger.xs4all.nl/locuta/archive/2010/11/22/631065.aspx
Ik wist niet dat Kirsten Verdel lid was van dit forum. Een druk baasje (bazinnetje) die Verdel: Eerst Obama, toen Scheringa en nu de Elfstedentocht.
haha ik mag wél meedoen En als ik in het bestuur zou zitten (no way: ik ben geen fries en nog belangrijker; dan kán ik niet meedoen): Voor Angenent maken we een uitzondering, voor Erik Hulzebosch natuurlijk niet. Want voor elke uitzondering is er minder plek voor alle anderen die ook al tig jaar lid zijn en héél graag mee willen doen.
Henk Angenent had op 15-1-2010 een 200 km wedstrijd georganiseerd (gewonnen door Peter van der Pol) in zijn woonplaats Hoogmade op de wijde Aa. :arrow: De volgende stap is dan dat Henk Angenent voor alle uitgelote Elfstedenleden 1 of 2 dagen na de officiele tocht een toertocht organiseerd, zodat iedereen hem kan rijden.
Schandalig dat Angenent niet op voorhand wordt aangewezen om hem te rijden. Wat mij betreft mogen alle schaatsprominenten hem zondermeer rijden, ik noem een Erben Wennemars, Sven Kramer (als ie die blessure niet zou hebben), Evert van Benthem, Henk Angenent, en ja, ook Erik Hulzebosch. Waarom moet in Nederland toch altijd iedereen gelijk behandeld worden? Sommige mensen hebben veel betekend voor de sport en die hebben dan een dikke streep voor wat mij betreft.
Maar waar trek je dan de grens? Is Rintje Ritsma een schaatsprominent? Carl Verheijen? Wouter Olde Heuvel? Koen Verweij? Renz Rotteveel? Arjen van der Kieft? Sjoerd de Vries? Pim Cazemier?
Volgens mij zijn alle A-marathonrijders sowieso geplaatst. Er is (samenwerking met) een KNSB-commissie die de overige wedstrijdrijders plaatst. Verder heeft het 11-stedenbestuur de vrijheid om naar believen startplaatsen te vergeven. Dat kan zijn voor de wedstrijd of voor de toertocht.
Alleen voor échte kampioenen maak je een uitzondering: winnaars 11steden, OS en WK en wat mij betreft alleen als ze ook gewoon lid zijn. Dus Hulzebosch, Verweij en de vrouw van Tuitert allemaal helaas pindakaas. Niet leuk, heel jammer; dat vinden die andere 10.000 die dit jaar niet mee mogen doen ook. (en die 10000 die vorig jaar niet mochten vonden het ook niet leuk!)
Inderdaad, ergens moet je een grens trekken. Hulzebosch is natuurlijk een grappige, aardige vent maar dat ben ik eigenlijk ook wel. Heb alleen de pech dat ik niet met m'n kop op tv kom :wink:
Heej, ik word genoemd? Het is eigenlijk een beetje raar dat Angenent's uitloting nu in het nieuws komt, want hij heeft dit probleem natuurlijk om het jaar. Net als vele anderen. Maar het lijkt mij dat hij gewoon een startbewijs krijgt als de tocht komt, de Vereniging zou anders een hoop ellende over zich uitgestort krijgen. Waar je de grens trekt is wel een punt ja. Want waarom zou een prominente schaatser meer startrecht hebben dan de buurvrouw om de hoek die misschien ook al sinds 1986 zit te wachten? Moeilijk, moeilijk. Nu ja, eerst maar eens zien dat er ijs komt. Degene die vorig jaar voorspelde dat er vooral veel sneeuw zou vallen dat het ijs zou verpesten had toen ernstig gelijk en die heeft voor dit jaar hetzelfde voorspeld: een warme aanloop naar de winter en dan veel sneeuw. Tot nu toe lijkt dat uit te kunnen gaan komen. In Rotterdam proberen we overigens, over schaatsen gesproken, een ijsbaan te regelen. Zie http://blogger.xs4all.nl/locuta/archive ... 31073.aspx voor onze actie, die deze week aardig in het nieuws was. Handtekeningen zijn nog welkom op www.ijsbaanrotterdam.nl Kirsten
Voor mij is dat heel duidelijk: een prominente schaatser heeft er meer recht op dan de buurvrouw omdat de buurvrouw in de schaatswereld geen grote naam is, en de prominente schaatser wel. Als de buurvrouw een tupperware party geeft, dan zal ze andere buurvrouwen uitnodigen en de prominente schaatser niet. Ik vind voor een elfstedentocht de buurvrouw dus helemaal niet gelijk aan de prominente schaatser. En waar ligt de grens, dat is altijd lastig, maar Angenent is zeker geen grensgeval en valt dus buiten alle twijfel wat mij betreft. Ik zou zelf de grens leggen bij schaatsers die minstens een EK/WK/OS hebben gereden (bij de langebaanrijders) of A-Marathonrijders zijn (geweest) (bij marathonrijders). Overigens hoeft dat misschien niet eens ten koste van de buurvrouw te gaan, want die groep schaatsprominenten kunnen ze er best bij laten rijden, omdat het relatief toch over een kleine groep gaat, hooguit een paar honderd man. Die kunnen er best bij.
Exactemundo. Het gaat weer Friezen, nou dan moeten we het uiteraard over de elfstedentocht hebben (vriezen is in Hilversum synoniem voor elfstedenkoorts, dat heb ik nooit zo begrepen), denk denk... waar kunnen we een itempje over maken....Bingo !
Mwah, hoor hier eigenlijk niemand over het weer, laat staan winterweer en een mogelijke elfstedentocht. Het item bij DWDD ging trouwens over de ronduit vreemde gang van zaken mbt de loting. Dat is wat mij betreft iets anders dan ''elfstedenkoorts''.