Asterisk
Well-Known Member
Irene heeft natuurlijk vele titels en wereldbekerwedstrijden gewonnen, maar ik wil ook even laten zien waar ze in mijn (voor haar natuurlijk onbelangrijke) lijstjes nog lang aan de top zal staan.
Schouten kon heel goed een race afbouwen op het einde, en ze reed fenomenale slotrondes. Vooral op de 5 kilometer is het gat met de tweede snelste vrouw echt gigantisch.
Bekijk bijlage 5304
Dit is de top 10 snelste 3k/5k combinaties gereden op een laaglandbaan. Schouten staat er zes keer in en heeft met afstand de snelste.
Bekijk bijlage 5305
En als laatste de progressie van het wereldrecord laaglandbanen op de 5 kilometer sinds 1 juli 1997. Esmee Visser brak de 12 jaar oude tijd van Sablikova, maar het was Irene Schouten die vervolgens die tijd in drie stappen met nog zes seconden aanscherpte. Dit record zou nog heel lang kunnen blijven staan.
Bekijk bijlage 5306
Ik ben benieuwd of haar "mannelijke" stijl van afbouwende races nog navolging gaat krijgen. Vrouwen als Sablikova en Weidemann kunnen hun afstanden echt vlak rijden, maar een negatieve split volhouden tot het einde zoals Schouten heb ik nog nooit een andere vrouw zien doen. Het voegt wel echt wat toe aan een afstand als er meer variatie in de strategieen zit, dus wat dat betreft gaat Schouten wellicht wel gemist worden.