Ik vind weerwoord.be toch wel een uitzondering hoor. Als daar iemand bij één lijntje onder de -5 een elfstedentocht uitroept wordt hij tot de orde geroepen. En als je de bijdrages van Seppie met een korreltje zout neemt (is een echte winteroptimist) is het daar goed te doen.
Er lopen op weerfora altijd twee typetjes rond: de winterfan en de zomerfan. De winterfan weet iedere dag zeker dat het 8 dagen verderop winter wordt/blijft, terwijl de zomerfan iedere dag zeker is van het feit dat het azorenhoog voor een zuidelijke stroming zorgt/blijft zorgen. Vervolgens rollen de winter- en zomerfan als kleuters over elkaar heen: jij bent een pessimist; jij hebt geen kijk op de kaarten; jij verziekt de sfeer; enzovoort enzovoort. Sorry dat ik het zeg, maar op weerfora vind je by far de meest debiele figuren die rondwandelen in ''forumland''. Doe mij dus maar de berichtgeving van het KNMI, een stuk van MC of iets van Piet Paulusma. En natuurlijk van de lokale weerman van weerstation De Arend (ijsclub Loosdrecht :mrgreen.
Met deze opmerking scoor je natuurlijk geen punten. KNMI nog tot daar aan toe maar met MC (Harry Otten: 28 dec elfstedentocht!) en PP (zit er ook geregeld naast) vlieg je enigszins uit de bocht :wink:
Bij een gerenommeerd instituut werken in ieder geval gekwalificeerde personen. Gekwalificeerde stervelingen die beseffen dat zelfs de meest geavanceerde computerprogramma's moeite hebben om het weer voor onze omgeving correct te voorspellen. Op weerfora lopen daarentegen een stel helderzienden zonder enige realiteitszin rond. :mrgreen:
Komt de vorst terug? Het wordt weer spannend volgende week! Waarschuwing: ik heb dit opgepikt op één der weerfora :lol: *Edit* In de 10-daagse ensembleverwachting van het KNMI is deze ontwikkeling ook al zichtbaar.
MeteoConsult meldt ook kansen. Ik heb dus ook hoop, terwijl ik weet dat het mogen weer anders kan zijn. :mrgreen:
Bron: MeteoConsult Hmm, het is een gevalletje van jammer maar helaas geworden. Jammer, maar de winter duurt nog een week of 5. Een week of 5 waarin het kan vriezen of dooien. :mrgreen:
Van weeronline.nl Ok, er is niets zo veranderlijk als het weer, maar deze voorspelling bevalt me wel. Hopen dat het uitkomt én dat het dan ook ijs gaat opleveren.
Hmm vreemd want als ik Zandeweer intik en dat ligt toch plm 25 km boven de stad dan blijft de temp bij ons boven nul maar hoop natuurlijk wel dat die van groningen uitkomt. En hopenlijk weer mooi natuurijs ontstaat
De voorspelling van Groningen is alweer veranderd. 's nachts wel vorst, maar overdag dooit dat doodleuk weer weg...
is er iemand met meer weer-kundig inzicht die er iets van kan zeggen? de voorspellingen veranderen nogal vaak. Inmiddels staat er bij Groningen dat het vanaf donderdag gaat vriezen (-4 's nachts, 0 overdag). Daarna worden de nachten kouder (-9) en de dagen iets warmer (3). Ligt er een koufront net wel of net niet op Nederland ofzo, dat het zo vaak veranderd? Voorspellingen veranderen altijd wel, maar ik vind de verschillen zo groot nu en het blijft maar heen en weer schommelen.
Dit zijn alle voorspellingen bij elkaar : http://www.knmi.nl/exp/pluim/Data/PLUIM_06260_NWT.png Neigt wel naar een vorstperiode. Al is het nog lang niet zeker, als je de voorspellingen voor bv Hamar en Moskou bekijkt, dan neemt de vorst eind volgende week (begin februari) al weer sterk af.
de ijspluim van het knmi laat vanaf vrijdag enkele centimeters ijsgroei zien http://www.knmi.nl/exp/pluim/Data/ijs/P ... 60_IJS.png Ook Jos Werkhoven houdt op www.dearend.nl de moed erin, hoewel hij ook de nodige reserve in zijn toelichting inbouwt.
De nieuwe pluim! De eventuele vorst is nog wat te ver weg om nu al heel erg serieus te nemen, maar de trend is in ieder geval de goede kant op...
donders... zul je zien dat er weer geschaatst kan worden als ik een midweek in Engeland zit... desondanks duim ik voor vorst. Mijn nieuwe schaatsen moeten hun natuurijs-vuurdoop nog ondergaan.
Weeronline.nl voorspelt vorst in Groningen de komende 2 weken. 's nachts -4 (en een paar nachten -7), overdag max 1. Zou het genoeg zijn? Of is deze voorspelling vanmiddag alweer anders? edit: update om 15.42 uur. De voorspelling is al aangepast. Er is nog maar een week vorst. Dat zal niet genoeg zijn lijkt me.