Statistieken en Grafieken

Op de totaallijst gaat NL met de overwinning Wust over Oost Duitsland heen en pakt de 3e plaats bij de dames. En met 11 wereldtitels staat Nederland maar 1 overwinning meer achter Duitsland. Om de niet meer bestande Sovjet Unie in te halen zijn we nog wel een tijdje bezig. De Sovjet Unie leverde liefst 24 wereldkampioenen.
 
Individueel springt Wust van plek 14 naar plek 6. Vanaf heden is Wust een betere allrounder dan Friesinger, die op die 6e plaats stond. Atje Keulen staat nog 1 kampioenschap op Wust voor.
 
Op gelijke hoogte met Thunberg en Mathisen, maar nog wel op de derde plek, omdat Kramer geen 2e plaatsen scoort en de Fin en de Noor wel. Nog 1 te gaan dus. Ook weer een stap richting het totaal van de Noren. Met 32 kampioenen loopt Nederland nog 4 achter. Een kwestie van tijd dus.
 
LeeMoZovski zei:
Volgens mij valt het dus wel mee met dat tegenvallende niveau. Toch komt dat ontevreden gevoel over slechte tijden bij bijna ieder allroundtoernooi weer hardnekkig bovendrijven. En waarom dat vrij vaak het geval is, is mij eigenlijk een sociologisch raadsel. Een forumlid noemde het tijdens het EK al eens de tijden-terreur geloof ik. Mooie term.
Ik vind de cijfers weinig schokkends. Het schaatsen is natuurlijk geëvolueerd. Op elke afstand en ook op de adelskalenderen is er ondertussen flink harder gereden dan 7 jaar terug. Ik heb zo'n flauw vermoeden dat de cijfers van het allrounden achter blijven op de normale evolutie.
 
Nog even de feiten van dit Wk:
1. kramer
2. Blokhuijsen op 0.29 punten
3. Verweij op 0.76 punten
4. Bokko op 0.81 punten
Het is dus gewoon ongelooflijk spannend geweest, en ze zitten dichter op elkaar dan in vele decennia is gebeurd.
de strijd om de derde plek werd tot op de slotronde van verweij uitgevochten.

Ook bij de dames zaten ze bijzonder dicht bij elkaar. Voor aanvang van de slotafstand was de kampioen nog niet duidelijk.

Is het niet duidelijk, of willen mensen het niet zien ?
 
Nogevendit zei:
Nog even de feiten van dit Wk:
1. kramer
2. Blokhuijsen op 0.29 punten
3. Verweij op 0.76 punten
4. Bokko op 0.81 punten
Het is dus gewoon ongelooflijk spannend geweest, en ze zitten dichter op elkaar dan in vele decennia is gebeurd.
de strijd om de derde plek werd tot op de slotronde van verweij uitgevochten.

Ook bij de dames zaten ze bijzonder dicht bij elkaar. Voor aanvang van de slotafstand was de kampioen nog niet duidelijk.

Is het niet duidelijk, of willen mensen het niet zien ?
Dat laatste.
 
Monique zei:
Passion-for-Skating zei:
Het klopt niet, maar zo werkt het wel in veel hoofden en of het nu terecht is of significant aantoonbaar is, Mart Smeets denkt dat nu eenmaal en dan rolt dat zomaar zijn mond uit, naar 1.5 milj huishoudens en dus valt het niveau tegen...
Ik heb ongeveer tegelijkertijd met jou gepost, en grappig, wij komen allebei direct op Mart Smeets uit die dat roept. Weg met die man!

en plus, hij steekt de hele nos-ploeg aan, bij elk interview begint de reporter suggestief te vragen of dat allrounden niet dood is en de 10k nog wel moet

en die columnschrijvertjes (Tuitert / Uytdehaage ) die heulen maar mee met de tendens van het moment
nooit gedacht dat ik er mij zo hard aan ging irriteren, ben ik nu gebrainwashed door dit forum? Of zijn de columnschrijvertjes gebrainwashed door smeets?
 
Mart Smeets en collega galbakken willen het niet zien omdat ze steeds weer hun mening willen doordrukken. :P
 
Even een reacte op voorgaande, alhoewel niet erg on topic!:

Probleem op dit moment is dat ze bij de NOS de specialisatie van allrounden niet meer willlen promoten. Doordat je tegenwoordig afstandskampioenschappen hebt en daar ook echt specialisten zijn die zich specifiek op zo'n toernooi hebben voorbereid zijn de verschillen in de tijden best groot tussen de allround en afstandskampioenschappen. Dat is vanuit sportief oogpunt maar goed ook.

Toen de afstandskampioenschappen net kwamen waren die het ondergeschoven kindje. Dat kwam vooral doordat de toen heersende allroundschaatsers ook op de afstandskampioenschappen konden heersen. Nu zie je dat de allrounders dat niet meer kunnen, omdat een wedstrijd over 4 afstanden anders is dan die over 1 afstand. Doordat er vroeger stayers waren die onverwacht nog wel eens een paar plekken op konden schuiven richting podium zat er toen een ander soort spanning in de toernooien.

Helaas kan je ook hier zien dat de NOS totaal geen interesse heeft in andere sporten. Als je naar de atletiek kijkt dan heb je daar ook specialisten. Je hebt de afstanden en daarnaast wordt een meerkamp gehouden. Misschien zou het zelfs beter zijn om een combi van de afstands en allroundkampioenschappen te houden. Dan heb je het hoofdprogramma (afstanden) waar je naar kan kijken, maar bij de afsluitenden 10k komt er ineens extra spanning van het allroundkampioenschap bij kijken.
 
Davey zei:
LeeMoZovski zei:
Volgens mij valt het dus wel mee met dat tegenvallende niveau. Toch komt dat ontevreden gevoel over slechte tijden bij bijna ieder allroundtoernooi weer hardnekkig bovendrijven. En waarom dat vrij vaak het geval is, is mij eigenlijk een sociologisch raadsel. Een forumlid noemde het tijdens het EK al eens de tijden-terreur geloof ik. Mooie term.
Ik vind de cijfers weinig schokkends. Het schaatsen is natuurlijk geëvolueerd. Op elke afstand en ook op de adelskalenderen is er ondertussen flink harder gereden dan 7 jaar terug. Ik heb zo'n flauw vermoeden dat de cijfers van het allrounden achter blijven op de normale evolutie.

gemiddeld puntentotaal top WK sprint Calgary 2012: 143,840 (d: 150,104 en h:137,575)
WK sprint SLC 2005 (vergelijkbare baan) 2005: 144,789 (d: 151,062 en h: 138,516)
Dit is een verbetering van 6,6 pro mille (6,38 bij de dames en 6,84 bij de heren)

WK allround Moskou 2012 (top 12) 158,333 (d: 164,484 en h: 152,182)
WK Moskou 2005 (top12) 159,299 (d: 165,049 en h: 164,484)
Dit is een verbetering van 6,1 pro mille (3,43 dames en 8,99 heren)

Inderdaad bij de sprinters een iets grotere verbetering. Vergeet echter niet dat het "allroundresultaat 2012" negatief is beïnvloed door de ongelukkige DQ van Contin (bij een normale 13.30 van Contin scheelt dit ongeveer 1,2 punt met Beckert) en het niet starten van Leenstra op de 5k. Het verschil zou dan verwaarloosbaar zijn geweest.
Ook opvallend. Bij de heren is de evolutie juist niet achter gebleven. Eigenlijk helemaal niet verrassend. Het niveau bij de dames allrounders is bedroevend.

Bij een vergelijking van de top 6 (ontbreken van Contin en Leenstra is dan verwaarloosbaar).
Allround 2012: 156,517 (2005: 157,837) is een stijging van 8,4 pro mille
Sprint 2012: 143,317 (2005: 144,217) is een stijging van 6,3 pro mille.

In de absolute top blijft de sprint ruim achter.
 
nina zei:

Ik krijg steeds de melding "technische storing" :(
Laat ik optimistisch blijven, de server van de NOS is overbelast, omdat de beelden zo in trek zijn...[/quote]

:arrow: Ze zijn weer online gezet door de NOS.
 
geweldige filmpjes, ik had ze nog niet eerder gezien. Eerder deze week was ik wat wereldrecords aan het terugkijken op youtube en dacht nog: jammer dat schaatsen.nl en/of nos die niet gewoon standaard heeft staan, et voila.. mooi dus
 
De ISU heeft de nieuwe wereldbekerlimiettijden versoepeld, door de limiettijden van vorig jaar aan te houden voor Salt Lake City en Calgary en een langzamere limiet voor alle andere banen, verschillend van een paar tienden op de 500 m tot 10 seconden op de 10 km. Wat is het effect van deze nieuwe regel, welke schaatsers en landen profiteren van deze nieuwe regel. Omdat het aantal schaatsers per afstand per land nog net zo streng is gebleven, verandert voor de grotere schaatslanden heel weinig.

Sábliková en Czerwonka voldoen aan deze regel;, zij mogen in de wereldbeker ook starten op de 500m. Erbanová mag starten op de 3 km. Niet echt nuttige toevoeging. Op de 5 km voor vrouwen zorgt deze regel wel voor extra deelnemers toe, 1 Kazachse, 1 Amerikaanse, 2 Koreaanse en 2 Poolse schaatsters mogen deze afstand berijden.

Australië, België, Duitsland, Letland, Rusland, Wit Rusland en Polen zelfs 2 mogen voor de 10 km extra schaatser laten deelnemen.

Op de andere afstanden is er maar 1 land die kan profiteren van deze regel en dat is Wit Rusland, zij mogen op 6 afstanden een extra schaatser in zetten en krijgen ook de mogelijkheid voor een team voor de ploegenachtervolging.

Een schaatster die het meeste profijt van deze regel heeft en dat is Brooke Lochland, met deze regel heeft ze voldaan aan de 3000 meter limiet. Daar zal ze zeker geen grote rol in spelen, maar krijgt wel de mogelijkheid om mee te doen aan de mass start en daar liggen voor zeker wel kansen.

PS: er is alleen gekeken naar seizoenstijden uit seizoen 2011-2012
 
Ik heb de kwalificatie voor de Olympische Spelen gesimuleerd op basis van de Wereldbekerresultaten tot nu toe, dus inclusief die van gisteren.

Dat zou leiden tot het toewijzen van de volgende quota aan de diverse landen. Achtereenvolgens de quota van de 500-1000-1500-3000/5000-5000/10000-TP

1. Nederland (totaal 36 plekken)
Dames 4-4-4-3-3-TP
Heren 4-4-4-3-3-TP
2. Rusland (33)
Dames 4-4-4-3-2-TP
Heren 4-4-4-3-1-TP
3. Duitsland (32)
Dames 4-4-4-3-3-TP
Heren 3-2-3-3-3-TP
3. Canada (32)
Dames 4-4-4-3-2-TP
Heren 4-4-4-2-1-TP
5. Zuid-Korea (25)
Dames 3-3-2-3-1-TP
Heren 4-3-2-3-1-TP
6. Japan (24)
Dames 4-4-4-3-1-TP
Heren 4-2-1-1-0
7. USA (22)
Dames 4-4-1-2-0
Heren 3-3-2-3-0
8. Noorwegen (20)
Dames 0-0-3-3-2-TP
Heren 2-3-3-2-2-TP
9. Polen (17)
Dames 0-1-3-3-0-TP
Heren 2-3-3-1-1-TP
10. China (16)
Dames 4-4-2-0-0
Heren 2-1-2-1-0
11. Kazakhstan (14)
Dames 1-1-2-0-0
Heren 2-3-3-1-1
12. Italie (10)
Dames 2-1-0-0-0
Heren 2-1-2-1-1
13. Frankrijk (8)
Heren 0-2-3-2-1-TP
14. Belgie (6)
Dames 0-0-1-1-1
Heren 0-0-1-1-1
15. Tsjechie (6)
Dames 1-1-2-1-1
16. Finland (5)
Heren 2-3-0-0-0
17. Letland (4)
Heren 1-1-1-1-0
18. Australie (2)
Heren 1-1-0-0-0
18. Wit-Rusland (2)
Dames 1-1-0-0-0
20. Oostenrijk (1)
Heren 0-0-1-0-0
20. Zweden (1)
Heren 0-0-1-0-0
 
Mjøsaman zei:
Ik heb de kwalificatie voor de Olympische Spelen gesimuleerd op basis van de Wereldbekerresultaten tot nu toe, dus inclusief die van gisteren.

Dat zou leiden tot het toewijzen van de volgende quota aan de diverse landen. Achtereenvolgens de quota van de 500-1000-1500-3000/5000-5000/10000-TP
In vergelijking met de Olympische Spelen 2010 zou het de volgende verschillen opleveren:

1. Nederland (36) (was 35, +1)
2. Rusland (33) (was 32, +1)
3. Duitsland (32) (was 30, +2)
3. Canada (32) (was 31, +1)
5. Zuid-Korea (25) (was 23, +2)
6. Japan (24) (was 30, -6)
7. USA (22) (was 33, -11)
8. Noorwegen (20) (was 21, -1)
9. Polen (17) (was 15, +2)
10. China (16) (was 18, -2)
11. Kazakhstan (14) (was 5, +9)
12. Italie (10) (was 10, gelijk)
13. Frankrijk (8) (was 4, +4)
14. Belgie (6) (was 0, +6)
15. Tsjechie (6) (was 5, +1)
16. Finland (5) (was 6, -1)
17. Letland (4) (was 3, +1)
18. Australie (2) (was 2, gelijk)
18. Wit-Rusland (2) (was 1, +1)
20. Oostenrijk (1) (was 2, -1)
20. Zweden (1) (was 5, -4)
22. Denemarken (0) (was 2, -2)
22. Noord-Korea (0) (was 1, -1)
22. Nieuw-Zeeland (0) (was 1, -1)
22. Zwitserland (0) (was 1, -1)

Opkomende schaatslanden zijn Kazachstan, België en Frankrijk. Daartegenover staan de Verenigde Staten, Japan en Zweden die flink moeten inleveren.
 
ik weet niet goed waar dit moet, maar het zijn statistieken, dus maar hier. Ik zat op speedskatingresults.com eens door de exotische schaatslanden te bladeren en je komt wat leuke dingen tegen.

Wie kent bijvoorbeeld Alexander M. Tungu?
Komt uit Tanzania en heeft op de 500m een PR van 2.51,88
ik vrees dat ik daar zelfs in de buurt komt :P
 
geen idee. Het was in het Noorse Bergen op 3 maart 2011. Misschien kun je het dan terug vinden? ;)
 
Back
Top