WK Afstanden 2016

Ter Mors heeft nog geen lange afstanden gereden. En is nog van plan naast het WK astanden ook nog het EK shorttrack, WK sprint en WK shorttrack te rijden. Prima dat er naar dames wordt gekeken voor wie het WK afstanden en eigenlijk zelfs de TP het hoofddoel is, de grootste kans op prijzen.
Dat lijkt me geen probleem. Hebben Leenstra en Van Beek in 2014 serieus de langere afstanden gereden. Bij het shorttrack wordt overigens ook 3000 gereden weliswaar met een andere snelheid, maar inhoud moet je daarvoor toch wel hebben. Maar ik begrijp dat haar programma behoorlijk vol is.
 
Dat is niet zozeer het lot van een allrounder, maar het lot van een subtopper. Van alle schaatsers die wereldkampioen allround zijn geworden, sinds de introductie van het WK Afstanden in 1996, zijn alleen Ivan Skobrev en Paulien van Deutekom er niet geslaagd minimaal één gouden medaille te winnen op een individuele afstand bij het WK Afstanden of Olympische Spelen. En dat waren kampioenen die er zeker niet bovenuit staken en maar kort hun beste niveau handhaafden..
Coen Verweij heeft dacht ik ook geen individuele afstandstitel.
En Dmitri Shepel en Jan Blokhuizen (Europees kampioen) ook niet.
 
Ja, hij lijkt me typisch iemand die alleen met zichzelf bezig is.

Ook dat. Ja, we zullen het er op houden...hij wilt nog een keer vlammen op de 10 km en toch genoeg overhouden voor zijn 5 km. Door de timing past de TP er niet bij. Denk dat hij dit al veel eerder wist...maar misschien voelt hij zich niet zo sterk als hij zelf had gehoopt.

Alleen vind ik het wel beetje raar dat iemand die er NIET bij heeft gezeten in het hele traject, nu door iedereen als perfecte kandidaat wordt gezien. Maar Bergsma's deelname altijd zo afhankelijk was of hij wel of niet een keertje naar Vlieland or whatever kon afreizen.
 
Ik heb werkelijk geen idee waarom Sven nu pas afzegt voor de TP, maar alle mogelijkheden lijken mij aannemelijk, van heel nobel tot heel egoïstisch. Wie weet gaat hij het ooit nog uit de doeken doen. Ik vind het wel heel erg logisch dat hij afzegt, want voor hem is die 5 km natuurlijk toch belangrijker dan de TP. Had ie eerder kunnen doen, maar dit scenario is voor hem natuurlijk wel gunstig. Waarmee ik toch neig naar een wat egoïstische reden voor zijn late afzeggen.
 
Ter Mors kiest voor WK afstanden langebaan en ook Hamelin en Girard zeggen voor WB Dordrecht af om zich optimaal voor te bereiden op het WK shorttrack

en nu allemaal in koor:
"het shorttrack zit echt wel met een imagoprobleem"

hanee, ongenuanceerde veralgemeningen mogen enkel bij het langebanen
Schande, al die shorttrackers die te pas en te onpas wereldbeker wedstrijden afzeggen. Hoe durven ze !
 
Of: Voor Sven is er maar 1 echte concurrent op de 5k en dat is Bergsma. Als Bergsma de 10k rijdt (en evt. de TP) dan voelt Kramer zich sterk genoeg om ook de 5k van Bergsma te kunnen winnen. Nu Bergsma zich niet plaatste voor de 10k, is Kramer er niet zo zeker van dat hij ook nog wint als hij de TP er ook bijdoet. De 10k laat hij natuurlijk niet vallen nu Bergsma niet meedoet en de vorm van TJ Flowers niet zeker is.
Bergsma herstelt sneller van lange afstanden dan Kramer, dus die redenering is misschien niet valide.

Maar Bloemen liet in Stavanger zien, dat hij ook op een laaglandbaan goed in vorm is. Dus Kramer moet op de 10k aan de bak, en ik denk, dat dat de doorslag gaf.

Persoonlijk denk ik dat topsporters vaak pas laat hun beslissing over meedoen maken simpelweg omdat ze pas vrij kort vantevoren kunnen inschatten hoe goed ze zich voelen en hoe goed hun lichaam bepaalde combinaties aankan.
Het is een heel menselijke eigenschap, om moeilijke beslissingen zo lang mogelijk uit te te stellen. Kramer geeft een vrijwel zekere wereldtitel op, om het risico dat hij een andere titel verliest zo klein mogelijk te houden.

Vanuit egoïstisch perspectief had hij veel beter eerst de 10k kunnen rijden, en daarna pas de TP afzeggen.

Ben wel benieuwd, of Bergsma volgend jaar nog terugkomt. Na Sochi heeft-ie op de 10k eigenlijk weinig spectaculairs laten zien...
 
Ben wel benieuwd, of Bergsma volgend jaar nog terugkomt. Na Sochi heeft-ie op de 10k eigenlijk weinig spectaculairs laten zien...

Dit seizoen is wel een 'learning' seizoen geweest hopelijk voor hem. Je kunt allrounden niet effetjes zomaar bijdoen. Niveau in Nederland is te hoog...en Kramer heeft nog genoeg eergevoel dat als je hem een vinger geeft, hij meteen hele vinger afpakt.
 
En er staat een knots van een fout in de eerste zin van het artikel.

Het was de vijfde...
Het was de eerste schaats-wereldbeker van de winter? De eerste vier waren in de herfst... Of de eerste van het nieuwe wielerseizoen?
 
Is dat exemplarisch voor honkbal, of gewoon Canadees?

Maar, het WK afstanden dus. Ik ben benieuwd wat er gaat gebeuren. Halen we 23/36 medailles zoals op de OS, of 17/42 zoals op het vorig jaar? Halen we nog minder medailles dan willen we het wel vast afschaffen omdat we niet goed genoeg zijn en halen we veel medailles dan willen we er vanaf omdat het weer een toernooi is waar Nederland alles op wint.
Laten we een voorspellinkje maken met medaillekandidaten:

Heren
500 meter: (Kai Verbij)
1000 meter: Kjeld Nuis, (Kai Verbij)
1500 meter: Kjeld Nuis
5000 meter: Sven Kramer, Jorrit Bergsma
10.000 meter: Sven Kramer, Erik Jan Kooiman
TP Nederland
MS Arjan Stroetinga

Dames
500 meter: Jorien ter Mors
1000 meter: Jorien ter Mors, (Marrit Leenstra)
1500 meter: Jorien ter Mors, Ireen Wüst, (Marrit Leenstra)
3000 meter: Ireen Wüst
5000 meter: Carien Kleibeuker
TP Nederland
MS Irene Schouten

Tussen haakjes de mensen die serieus kans hebben op een medaille bij normale omstandigheden, maar niet helemaal zeker zijn. Ik verwacht dat Nederland in Kolomna met 14-18 van de 42 medailles aan de haal gaat. Vergelijkbaar met vorig jaar dus. Ben je als land dominant als je bijna de helft van alle medailles binnenhengelt? Ik zou zeggen van wel.

Overigens, het zijn wel 42 medailles, maar je kunt er maar één halen op de TP en maximaal 2 op de MS. Dus eigenlijk moet je rekenen met 14-18 van de maximaal haalbare 36 medailles.
 
Laatst bewerkt:
Is dat exemplarisch voor honkbal, of gewoon Canadees?

Ik kan beamen dat dat exemplarisch is voor honkbal, ik zie hetzelfde of ik nou naar de Chicago Cubs of White Sox ga.

Overigens wil ik niet beweren dat er bij het honkbal hier nooit iets gebeurt, maar het is wel bijzonder zeldzaam. Ik kan me alleen wat herinneren een paar jaar geleden waar een fan van de SF Giants bijna dood werd geslagen door fans van de LA Dodgers na de wedstrijd.
Maar goed, gewelddadige malloten heb je overal rondlopen. Over het algemeen is honkbal wel de meest gemoedelijke grote sport die ik ooit heb mogen ervaren. In de VS (Canada ook trouwens) is trouwens het gedrag tussen fans van concurrerende teams sowieso erg vrij van geweld, dat verbaast me in positieve zin nog steeds. Of het nou basketbal, honkbal, football of zelfs ijshockey is, geweld tussen supportersgroepen gebeurt vrijwel nooit.

Goed verder OT: 17/42 lijkt me een prima score gezien de rest van het seizoen.
Ik gok op
500m: 1
500v: 0
1000m: 1
1000v: 1
1500m: 1
1500v: 2
5000m: 2
3000v: 2
10000m: 2
5000v:1
TPm: 1
TPv:1
MSm: 2
MSv: 1
18/42 dan, naja lijkt me prima toch?
EDIT: DGD is me dus net voor, lol :) En we hebben dezelfde mensen voor ogen, alleen vraag ik me af of Ter Mors op de 500 een medaille gaat pakken. Verder zie ik Groothuis ook nog als outsider voor een medaille op de 1000, en denk ik dat we bij de 3000v een redelijke kans hebben op 2 medailles.
 
Oeps, daar ging wat mis. Ik heb de verkeerde topics samengevoegd ... Ik zal kijken of ik de boel weer kan splitsen.

EDIT: alles zou weer goed moeten staan.
 
Laatst bewerkt:
Het verhaal Kramer en de TP begint dit seizoen met die late afzegging in Calgary. Vervolgens rijd ie een lamme 1500m nadat zijn tegenstander viel. Tot zover zijn 1500m aspiraties...
(...)
Na de wending op de 10km bij het NK afstanden én het wegvallen van Bergsma is het logisch dat Kramer de 10 km niet laat vallen.

Ik vind het niet des Kramer's om na 2 mislukkingen op de 10 [terwijl hij tussen de beslissende momenten de koning op deze afstand was] voor de volgende OS de handdoek maar in de ring te gooien. Daarom was het wel te verwachten dat zijn ambities op de 1500 een wassen neus waren en dat hij zijn focus uiteindelijk ergens in het traject richting de volgende Olympische spelen zou verschuiven naar de 10 kilometer. Ik denk, maar dat is mijn interpretatie van het hele verhaal, dat Kramer de 1500's heeft gereden om zijn basissnelheid omhoog te krijgen en, in combinatie met een schuin oog op de allroundtitels die hij wil pakken, dit een stap was in het proces om uiteindelijk die felbegeerde olympische medaille op de 10 kilometer te pakken.
 
Laten we een voorspellinkje maken met medaillekandidaten:

Heren
500 meter: (Kai Verbij)
1000 meter: Kjeld Nuis, (Kai Verbij)
1500 meter: (Kjeld Nuis)
5000 meter: Sven Kramer, Jorrit Bergsma
10.000 meter: Sven Kramer, (Erik Jan Kooiman)
TP Nederland
MS Arjan Stroetinga

Dames
500 meter: (Jorien ter Mors)
1000 meter: Jorien ter Mors, (Marrit Leenstra)
1500 meter: Jorien ter Mors, (Marrit Leenstra / Ireen Wust)
3000 meter: Ireen Wüst, Antoinette de Jong / Marije Joling
5000 meter: Carien Kleibeuker, (Irene Schouten)
TP Nederland
MS Irene Schouten

Medaillekansen van Ter Mors op 500 meter, Wust op 1500 meter, Nuis op 1500 meter en Kooiman op 10000 meter acht ik mogelijk, maar niet zeker. Wel acht ik een bronzen medaille op de 3000 meter dames zeker (waarschijnlijk de Jong, mogelijk Joling) en geef ik ook Schouten op de 5000 meter redelijke kans op een bronzen medaille.
 
Back
Top